DRZWI WEWNĘTRZNE PRZESUWNE - OknoMal - Kalisz

OKNA - DRZWI - BRAMY - ROLETY
PANELE - OGRODZENIA
OKNA - DRZWI - BRAMY - ROLETY - PANELE - OGRODZENIA
OKNA - DRZWI - BRAMY - ROLETY
PANELE - OGRODZENIA
Przejdź do treści
SPRZEDAŻ              MONTAŻ          SERWIS           OKNA           DRZWI          BRAMY         PANELE         ROLETY         OGRODZENIA
Drzwii przesuwne to dobre rozwiązanie zarówno do małych pomieszczeń, gdzie liczy się każdy centymetr, jak i do dużych, w których otwarte drzwi utrudniałyby aranżację wnętrza. Co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na takie rozwiązanie?Skrzydło drzwi przesuwnych porusza się po szynie jezdnej (prowadnicy), korzystając z umieszczonych w niej wózków z rolkami (kółkami) jezdnymi. Prowadnica znajduje się zazwyczaj na górze otworu drzwiowego. Wózki jezdne (najczęściej dwa), wyposażone w dwie lub cztery rolki, mocuje się zwykle do górnej części skrzydła. Czasami rolki jezdne umieszcza się na dole skrzydła, wówczas poruszają się po szynie wpuszczonej w posadzkę lub zamocowanej do niej, jednak jest to rozwiązanie mniej popularne, ponieważ zakłóca ciągłość posadzki. Na końcach szyny powinny być ograniczniki uniemożliwiające wypadnięcie skrzydła.


                                   
Drzwi przesuwne mogą być pojedyncze albo podwójne, a nawet z większą liczbą skrzydeł. Podwójne rozsuwane na bok można montować na jednej szynie jezdnej. Po zamknięciu takich drzwi oba skrzydła tworzą jedną płaszczyznę. Jeśli mają się otwierać na jedną stronę lub elementów przesuwnych ma być więcej, trzeba zaplanować większą liczbę szyn albo zamontować specjalny skomplikowany mechanizm, dzięki któremu skrzydło odciąga się po łuku od korpusu i przesuwa równolegle do drugiego. Każde z nich zaparkuje na swoim miejscu. Jeżeli skrzydła poruszają się na całej szerokości otworu po kilku szynach, po zamknięciu nie utworzą jednej płaszczyzny. Gdy zastosujemy mechanizm odciągający skrzydła, to z zamkniętych elementów powstanie gładka ściana. Drzwi przesuwne nie mogą nadmiernie się bujać. Zapobiegają temu prowadniki umieszczane najczęściej w podłodze. Jeśli drzwi są drewniane, ich płyta może mieć na dole wyfrezo - waną szczelinę. Najczęściej umieszcza się tam prowadnik lub mniejsze rolki prowadzące, które jeżdżą po niewielkiej szynie pomocniczej przytwierdzonej do sufitu.
W drzwiach przesuwnych naściennych skrzydło po otwarciu nadal jest widoczne. Szyna jezdna w tej konstrukcji jest umieszczona na ścianie lub podwieszona do sufitu poza światłem otworu drzwiowego. Najlepiej zamocować ją za pomocą specjalnych uchwytów ułatwiających jej wypoziomowanie, ponieważ ściana albo sufit bywają czasami nierówne. Mechanizm jezdny jest najczęściej zakrywany maskownicą. Są też systemy, w których nie stosuje się maskownicy, a sam mechanizm jest na tyle ładny, że stanowi detal wnętrzarski. W niektórych rozwiązaniach elementy jezdne mogą być zasłonięte przez skrzydło. Od jego wewnętrznej strony jest wówczas wyfrezowana szczelina, w której ukrywa się mechanizm do przesuwania po szynie.

Drzwi przesuwne w Kaliszu

Oferujemy drzwi przesuwne w Kaliszu - zajmujemy się zarówno sprzedażą ich sprzedażą jak i montażem na terenie tego miasta i okolic. W naszej ofercie znajdziesz wiele modeli i wzorów drzwi przesuwnych, dzięki czemu łatwiej będzie wybrać te najbardziej odpowiednie do Twojego mieszkania. Drzwi przesuwne powinny charakteryzować się przede wszystkim sprawnym i dobrze funkcjonującym mechanizmem - tylko wtedy ich montaż będzie miał sens. W naszej firmie od ponad 20 lat stawiamy na solidność i wysoką jakość, dlatego możesz mieć pewność, że drzwi przesuwne w Kaliszu to inwestycja na długie lata. Nowoczesne technologie oraz profesjonalny montaż to gwarancja Twojej satysfakcji. Przy wyborze drzwi przesuwnych należy kierować się przede wszystkim kolorystyką - tak jak w przypadku tradycyjnych drzwi wewnętrznych, także te przesuwne powinny być dopasowane do koloru ścian, okien, podłóg oraz listew przypodłogowych. Drzwi powinny być dostosowane stylem do reszty pomieszczenia tak, aby w efekcie tworzyć spójny wystrój. Ponadto należy zwrócić uwagę na sprawność mechanizmu i łatwość korzystania z niego. Warto również ustalić, w którą stronę drzwi mają się przesuwać. Oczywiście warto także zwrócić uwagę na ich dodatkowe parametry i właściwości, takie jak termoizolacja czy tłumienie hałasów. Nasza firma oferuje sprzedaż oraz fachowy montaż drzwi przesuwnych w Kaliszu. Konkurencyjne ceny oraz profesjonalizm to kwestie, na które najczęściej zwracają uwagę nasi klienci. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.
SPRZEDAŻ              MONTAŻ          SERWIS           OKNA           DRZWI          BRAMY         PANELE         ROLETY         OGRODZENIA
trochę HISTORII
Swoją działaność rozpoczeliśmy w 1999 roku,
koncentrując się na branży okiennej
- montażowej - serwisowej.
Przez pierwszych 5 lat funkcjonowania,
wymiana, serwis okien była naszą specjalnością.
ZAPRASZAMY DO NASZEGO SALONU, 62-800 Kalisz, ul. Konopnickiej 2-4, (pasaż handlowy),  e-mail: biuro@oknomal.pl
o NAS
OKNOMAL "MALISZ" to firma,
której specjalnością jest sprzedaż, montaż i serwis
okien, bram, drzwi, paneli, rolet i ogrodzeń
w domach, mieszkaniach, firmach i spółdzielniach...
najwyższa    JAKOŚĆ
Zapewniamy najlepszą jakość swoich
usług i towarów. Zapewniamy serwis
gwarancyjny i pogwarancyjny.
Serdecznie zapraszamy
do skorzystania z oferty!

tel. 537 380 737
Wróć do spisu treści